Bilgi BankasıGenelHosting

Linux Hosting Nedir Ne İşe Yarar?

Linux Hosting Nedir Ne İşe Yarar?


Linux hosting isminde de bulunan Linux işletim sistemlerinde çalışan web hosting paketleridir.
Linux hosting paketleri bu isim Linux tabanlı olan işletim sistemlerine kurulan web paneller sayesinde ya da direkt lamp kurulumu sağlanarak sitelerin çalıştırılmasını sağladığımız yapıdır. Bu hosting paketlerinde genellikle php programlama dili ile yazılmış olan siteler çalışmaktadır.

Linux Ne Anlama Geliyor?

Linux windows işletim sistemi gibi bir işletim sistemidir. Windows işletim sistemlerine göre Linux işletim sistemlerinin bir çok dağıtıcısı vardır örneğin Mint, Ubuntu, Debian, Centos gibi bir çok linux işletim sistemi bulunmaktadır.

Bu işletim sistemleri aynı alt yapıyı kullanmaktadırlar. Kendilerine göre özellikleri olabilir bu özellikleri dağıtıcı grubun oluşturduğu özelleştirmeler sağlamaktadır.

Linux Hosting Paketlerini Kimler Seçiyor?

Linux hosting paketlerini genellikle php dili ile yazılan web sitelerinin yöneticileri kullanmaktadır.
Linux işletim sistemlerinin performansından yararlanmak isteyen kullanıcılar bu paketleri seçmektedirler.

Bir çok firmada olduğu gibi bu hosting paketleri paylaşımlı sunucularda tutulmaktadır. Bu da web hosting arayan kişiler için daha ekonomik bir web hosting sağlamaktadır. Linux Hosting paketlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Linux Hosting Nerelerde Kullanılır?

Linux hosting paketleri bir çok scripte uyumludur.
Örneğin WordPress, Opencart, Joomla, Magento, PrestaShop, Laravel, CodeInteger, PHP framework ve PHP ile yazılmış PHP 5.3 sürümü ve yukarısı tüm scriptler uygun.

Linux Hosting paketlerini php ile çalışan neredeyse tüm siteler için kullanılabilir.

 • Satış siteleri
 • Haber siteleri
 • Kurumsal web siteleri
 • Blog web siteleri
 • Form web siteleri
 • E-Ticaret siteleri
 • Organizasyon web siteleri
 • Canlı yayın siteleri
 • Sohbet siteleri
 • Oyun siteleri
 • Web tabanlı otomasyon sistemleri
 • Php tabalı web siteleri

Gibi bir çok web sitesi çeşidinde kullanılabilmektedir. Bir web sitesi geliştiricisiyseniz eğer sitenizi geliştirirken test amaçlı olarak ta bu paketleri kullanabilirsiniz.

Linux Hosting Avantajları Nelerdir?

Diğer hosting paketlerine göre linux hosting paketleri daha uygun fiyatlandırılmaktadırlar. Bu sayede hosting paketlerine fazla para ödemek istemeyen kişilerin tercih ettiği paketler haline gelmektedirler. Aynı zamanda güncel php sürümleri ve eski sürümleri içinde barındırması sebebi ile php konusunda uyumsuzluk yaşama olasılığını ortadan kaldırmış olur.

Linux Hosting Paketlerinden Hangisini Seçmeliyim?

Eğer birden fazla siteniz bulunuyorsa ya da ilerleyen sürelerde yeni site açmayı düşünüyorsanız eğer linux hosting paketlerimizde birden fazla site açabilme özelliği mevcuttur. Paket özelliklerinin olduğu kısımda bu bilgiler yer verilmiştir. Aynı zamanda cpu ve ram gücünün yüksek olmasını istiyorsanız Linux Hosting 3 TR Paketini seçebilirsiniz bu sayede iki kat daha fazla cpu gücüne sahip olup sitenizin açılış hızını arttırabilirsiniz.
Unutmayınız ki sitenizin kullanabildiği işlemci gücü ne kadar artarsa sitenizin hızı da aynı oranda artacaktır.
Satış sitemizde sıkça sorulan sorular kısmında bu sorulara cevaplar yer verilmektedir.

Linux Hosting Paketleri Neden Uygun Fiyatlı?

Linux Hosting paketlerinin barındığı sunucular içerisinde ücretsiz olarak kullanılabilen yüksek performanslı linux işletim sistemi Centos bulunmaktadır. Centos işletim sisteminin yüksek performansı ile paylaşımlı sunucularımızda daha fazla site barındırabilmekteyiz.
Paylaşımlı sunucu olması sayesinde de kullanılan web panellerin maliyeti düşmüş olup uygun fiyatlı şekilde hizmet sağlanabilmektedir.

Linux Hosting İle Hangi Web Sitelerini Çalıştırabilirim?

WordPress, Opencart, Joomla, Magento, PrestaShop, Laravel, CodeInteger, PHP framework ve PHP ile yazılmış PHP 5.3 sürümü ve yukarısı tüm scriptler uygundur.
Bu geniş kullanım sayesinde aklınıza gelebilecek bir çok siteyi Linux Hosting paketlerinde barındırmak mümkündür. Bu yukarıda verilen scriptler hakkında bilginiz bulunmuyor ve sitenizin bu pakete uygun olup olmayacağı konusunda endişeniz bulunuyorsa Teknik ekibimize destek talebi açarak ya da canlı sohbet üzerinden bağlanarak danışabilirsiniz.

Wordpress Sitesi İçin Uygun Mudur?

Evet Linux hosting paketleri php ile yazılan hemen hemen bütün scriptler için uygun Hosting paketleridir.
Wordpress için her zaman wordpress hosting paketlerini önermekteyiz bu sayede wordpress içerisinde bulunan bir çok eklentiden oluşabilecek yavaşlığı yüksek işlem gücüne sahip wordpress hosting paketleri ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Linux Hosting Paketlerinde Kullanılabilecek Scriptler?

WordPress, Opencart, Joomla, Magento, PrestaShop, Laravel, CodeInteger, PHP framework ve PHP ile yazılmış PHP 5.3 sürümü ve yukarısı tüm scriptler uygundur.

Linux Hosting Paketlerinde Hangi Web Panel Kullanılıyor?

Linux Hosting paketlerimizin barındığı sunucu içerisinde Centos İşletim sistemi ve web panel olarak Cpanel kullanılmaktadır.
5.6-8.0 sürümüne kadar desteklemektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu