Bilgi BankasıHosting

Reseller Hosting Nedir?

Reseller Hosting neden kullanılır?

Reseller Hosting Nedir?


Reseller Hosting bir diğer adı Bayi Hosting bir çok kişinin web sitesini bünyesinde barındıran barındırma hizmeti veren kişilerin hem ekonomik hem de kontrolü kolay olması sebebi ile tercih edilmektedir.

Reseller Hostingte Hangi Panel Kullanılmakta?

Viyontek Reseller Hosting paketlerinde WHM panel kullanmaktadır bu sayede Reseller Hosting paketlerinde barınan siteleri tek bir panel üzerinden yönetmek mümkündür. WHM Panel üzerinden her sitenin hesabına girerek sitelerin özelliklerini güncelleyebilir paketler oluşturup limitlendirmeler sağlanabilir.

Dünya genelinde en çok kullanılan web panel olan Cpanel ile bir çok yer sağlayıcısı firma ile aynı paneli kullanmış olursunuz bu sayede uyuşmazlık ya da taşma esnasında oluşabilecek olan veri kayıplarını ortadan kaldırmış olursunuz.

Sitelerimin Taşımasını Yapıyor Musunuz?

Viyontek Tüm müşterilerinin web sitelerini ücretsiz şekilde taşımaktadır farklı bir panel üzerinde siteniz barınıyor olsa bile bu taşımayı yapmaktadır.

Panel farklılıkları sebebi ile oluşacak olan uyuşmazlığı deneyimli çalışanlarımız ile çözmeye çalışacak verilerinizi eksiksiz olarak taşımaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. Taşıma yapılacak olan Panel Cpanel ise uyumsuzluk ortadan kalkacağı için yedek dosyasını direkt olarak sunucumuza kısa sürede yükleyebiliriz.

Cpanel Nedir? WHM Nedir?

cPanel, Unix tabanlı sistemlerde çalışan geniş bir kullanım oranına sahip kontrol panelidir. İsmi “Control Panel” kelimesinden gelmektedir. cPanel ile birlikte WHM (Web Hosting Manager) isimli ana yönetim yazılımı da yüklenmektedir. WHM üzerinden oluşturulan hesaplar client hesap olarak adlandırılır. Client hesaplar cPanel üzerinden yönetilebilir. WHM üzerinden bayi hesapları açılabilir, kullanıcı hesabı açılabilir, hesaplar düzenlenebilir, kota bilgileri girilebilir, hesaplar kapatılabilir, hesaba bağlı sitelerin ayarları düzenlenebilir ve cPanel ayarları yapılabilir. cPanel üzerinden alan adının mail fonsiyonları düzenlenebilir, yeni mail hesapları açılabilir, varolan mail hesaplarının şifre vb. işlemleri yapılabilir, mail paneline giriş yapılabilir, mx kayıtları değiştirilebilir, yeni MySQL veritabanları oluşturulabilir, MySQL veritabanları için kullanıcılar oluşturulabilir, kullanıcılar veritabanına atanabilir, PhpMyAdmin ile MySQL veritabanına tablolar eklenebilir & düzenlenebilir, cgi-bin gibi onlarca işlem yapılabilir.
Kaynak: wikipedia.org

-> WHM Panel Demosunu Görüntülemek İçin Tıklayın

Reseller Hosting Avantajları Nelerdir?

Reseller hosting paketlerinin en büyük avantajı aynı panel üzerinde bir çok siteyi kontrol etme olanağıdır. Bir diğer avantajı ise ekonomik hosting paketi olmasıdır. Viyontek Reseller Hosting paketlerinde disk kapasitesinde herhangi bir limitlendirme yapmamaktadır. Site başı 1 Core Cpu Ve 2 GB ram miktarı verilmektedir Site yüklenme hızlarını en düşük süreye indirebilmek için NVme SSD Diskler kullanılmaktadır 3500mb/s hızında okuma yazma hızına sahip bu diskler ile siteleriniz hızlı şekilde yüklenebilmektedir.

  • Tek panel üzerinden kontrol
  • Ekonomik olması
  • Paket oluşturarak kısıtlamalar sağlanabilmesi.
  • NVme SSD Disk teknolojisi ile hızlı yüklenme hızları
  • Otomasyon programlarına entegre edilebilmesi

Neden Reseller Hosting Kullanmalıyız?

Reseller Hosting paketleri web hosting hizmeti veren kişiler dışında bir çok web sitesi olan kişilerin de kullandığı paketlerdir. Reseller hosting paketleri ile diğer web hosting paketlerine göre ekonomik bir hizmet satın almış olursunuz aynı zamanda tek panel üzerinden sitelerinizi kontrol edebiliyor oluşunuz bir çok web sitesinin aynı anda kontrol edilebilmesine olanak sağlar. Yüksek perfonmans gerektirmeyen web siteleri için en çok tercih edilen paketlerdir WHM panel üzerinden sub domain için bir hesap oluşturarak farklı site hesabı ile subdomain adresini ayrı tutabilirsiniz. Peki subdomain adresini farklı bir hesapta tutmak ne gibi bir avantaj sağlar. En önemlisi 1 Core 2 GB ram kapasitesinin hem ana domain hem de dubdomain için paylaştırmış olmazsınız bu sayede sitenizin performansı subdomainler yüzünden yavaşlamaz.

Viyontek’in Reseller Hosting Paketlerini görüntülemek için Tıklayın…

Canlı Destek hattından bizlere ulaşarak satış öncesi bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu